Warsztaty interpersonalne

Kontakty międzyludzkie w dzisiejszym świecie na pierwszy rzut oka są idealne. Możemy się komunikować za pomocą różnych sposobów i dzięki temu w dużej mierze uzyskujemy wiele potrzebnych informacji.

Nie każdy wie jednak, że komunikacją interpersonalną zajmują się na przykład językoznawcy. Udowodniono, że wiele osób z owymi kontaktami międzyludzkimi ma problem. Stąd wiele kursów organizowanych przede wszystkim dla pracownikow firm, które na co dzień stykają się z różnymi ludźmi. Jak jednak definiować komunikację interpersonalną? Z definicji wynika, iż jest to najprościej rzecz ujmując wymiana informacji między uczestnikami konwersacji, czyli oczywiście komunikacji interpersonalnej.

Nośnikami danych mogą być między innymi słowa (inaczej możemy określić to jako komunikacja werbalna), gesty, teksty, obrazy, dźwięki czy też sygnały elektryczne albo - co ciekawe - fale radiowe. Ważne jest, aby wszystkie wymienione elementy były zrozumiałe dla nadawcy i odbiorcy, ponieważ w innym przypadku strony nie będą się mogły w żaden sposób porozumieć.

Komunikacja