Biuro a lokalizacja

Obrzeża miasta jeszcze jakiś czas temu kojarzone były wyłącznie z miejscem, do którego nikt nie trafia. Dziś wydaje się, że takie postrzeganie uległo diametralnej przemianie.

Co zatem wpłynęło na powyższe efekty? Wydaje się, że przede wszystkim inwestorzy, którzy wiele energii wkładają w to, by tworzyć nowe biurowce poza ścisłym centrum. Właściciele firm coraz częściej zaczynają rozumieć, że efektywna firma niekoniecznie musi wiązać się z dobrą lokalizacją. Z kolei dobra lokalizacja wcale nie oznacza ścisłego serca miasta.

Co więcej, coraz częściej centrum kojarzone jest z licznymi korkami oraz miesjcami, do których w godzinach szczytu bardzo trudno się dostać. Z kolei obrzeża miasta stanowią idealne miejsce, jeśli chodzi o wszelkiego typu drogi objazdowe czy dojazdowe. Wydaje się więc, że z każdą chwilą to biurowce na obrzeżach zaczynają przeżywać swoje pięć minut. Na chwilę obecną wygląda na to, że taki stan rzeczy utrzyma się przez wiele następnych lat. Świadczą o tym chociażby kolejne biurowce, które licznie powstają na obrzeżach większych miast.

Dojazd na obrzeża