Studenckie praktyki

Wakacje są okresem, kiedy studenci przymusowo lub też nie szukają praktyk. Odbycie ich w czasie studiowania jest warunkiem ukończenia szkoły i otrzymania tytułu naukowego. W większości przypadków są one dwutygodniowe, ale w zależności od szkoły mogą trwać dużej. Bardzo dużo firm przyjmuje studentów, lecz w większości przypadków praktyki są niestety bezpłatne.

Należy pamiętać, że mają one przyuczać do zawodu. W niektórych przypadkach można liczyć na nadgodziny, które pozwalają zarobić studentowi trochę dodatkowych pieniędzy. Szukając praktyk powinniśmy brać pod uwagę firmy, w których w przyszłości, po ukończeniu szkoły, chcielibyśmy być zatrudnieni.

Odbywając praktyki pracodawcy mogą przekonać się o naszych zaletach, czy też nauczyć paru rzeczy, które mogą okazać się przydatne w przyszłej pracy zawodowej. Trzeba pamiętać, że istnieją także takie firmy, które wykorzystują studentów jako darmową siłę roboczą. Warto więc przed szukaniem praktyk popytać się znajomych o ich doświadczenia i czy polecają daną firmę.

Bezpłatne praktyki