Biuro

Biuro jest zwykle wizytówką firmy, warto więc zadbać o to, aby było wytypowane w sposób skrupulatny i odpowiadający profilowi branży, w której działamy. Pierwszym problemem jest jednak pytanie o to, czy lokal biurowy lepiej kupować czy wynajmować, zwłaszcza, że zarówno jedna, jak i druga opcja posiada swoje plusy i minusy.

Choć zakup biura wydaje się być czymś praktycznym i stabilnym, sprawdza się wyłącznie w przypadku tych przedsiębiorców, którzy nie są nastawieni na rozwój i nie planują poszerzenia swojego zespołu o kolejnych pracowników. W każdej innej sytuacji branie kredytu na spłacenie lokalu biurowego może wiązać się z koniecznością dobrego przemyślenia wszystkich dalszych działań. Wiadomo, że własnościowy lokal jest istotną częścią majątku firmy, nie zawsze jednak okazuje się czymś innym, jak tylko zbędnym balastem. W momencie, kiedy firma powiększy się o kolejne obiekty techniczne, meble, sprzęty i pracowników, może się okazać, że miejsca jest zbyt mało, żeby pomieścić w nim wszystko i wszystkich. Wiele nowoczesnych biurowców oferuje przedsiębiorcom możliwość wynajęcia powierzchni, którą – w razie potrzeby – można powiększać, przebudowywać i łączyć z innymi biurami, osiągając w ten sposób komfortowe warunki pracy, w momencie, kiedy przedsiębiorstwo zacznie się powiększać i rozwijać.

Inną opcją jest oczywiście zainwestowanie w budynek wolnostojący, niezbędne jest jednak wzięcie pod uwagę kosztów jego utrzymania i dodatkowych opłat, takich jak na przykład samodzielne ogrzewanie w sezonie zimowym. Wszystko zależy więc od zamożności przedsiębiorcy oraz jego własnych oczekiwań.

Lokale do wynajmu